Vi är Eklöfs

Kontakta oss.

Hittar du inte svar på dina frågor i vår Vanliga frågor och svar för hyresgäster? Kontakta oss!

Kundtjänst

Öppettider är helgfri vardag mellan 09:00 – 12:00

Om du har frågor gällande ditt boende så ringer du kundtjänsten 011-285850 eller via kundtjanst@eklofab.se.

Vår jourtelefon som du når på 011-12 80 91, hjälper dig med dina akuta ärenden samt störningsjour på kvällar och helger då vår kundtjänst har stängt.

Om det är något som fungerar mindre bra eller går sönder så bör du skicka in en fel- och serviceanmälan.

Du kan också meddela oss via Facebook.

Emilie Ählström Påhlman
Förvaltningschef Bostäder
Emilie@eklofab.se

Evelina Stjärnborg
Förvaltare bostäder
Webbredaktör & Miljöansvarig 
Evelina@eklofab.se

Anette Herrgårdh
Hyresadministratör
Hyresavier & Fakturafrågor 
anette@eklofab.se

Ulf Axelsson
Teknisk Chef 
Ulf.axelsson@eklofab.se

Sara Svensson
Uthyrare bostäder
Kundtjänst
sara@eklofab.se

Thomas Angström
VD
Thomas@eklofab.se

Historia

I över fyrtio år har Eklöf Fastigheter haft förmånen att förse människor med bostäder att längta hem till.

Integritetspolicy och användarvillkor

Är du intresserad av finstilt fikonspråk om integritet, säkerhet och cookies? Då är det här platsen för dig.